Haber

Kılıçdaroğlu: Sandıktan değişiklik mesajı geldi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci cinsiyet olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “En büyük gerçek şu ki, değişim mesajı sandıktan çıktı. Artık bu ülkede değişimi isteyenler istemeyenlerden çok. Böylesine acımasız bir güçten kurtulmak için çok daha fazla mücadele etmesi gereken taraftır.”

Gençlerin dikkatini çektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “İşte öyle bir noktada her şey Yüce Meclis’e havale edildi, domuz bağcılar! Kadını cansız obje olarak sahiplenmek isteyenlere bütün yolları açtılar.”

Kılıçdaroğlu, “Sonuçta elimizde dipsiz bir karanlık var” diyerek, “Farkında mısınız? Bir daha gençliğiniz gelmeyecek. 12 günümüz var, çıktık bu karanlık tünelden… .”

14 Mayıs Pazar günü yapılan milletvekili genel seçimi ile birlikte gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimi yüzde 49,50 oyla Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde çıktı. Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu yüzde 44.89 oy alırken, CET İttifakı’nın adayı Sinan Ogan yüzde 5.17 oy aldı. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlerde cumhurbaşkanlığı için bir kez daha yarışacak.

DW/BO,HT

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl erişebilirim?

haber-erdemli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu