Haber

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Mazlum Filistin’in yanındayız

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Mazlum Filistin’in yanındayız. Masum kardeşlerimizin yanındayız. Zalim terörist İsrail’e ve ona destek verenlere karşı haklıyız. Olan bitene sessiz kalan uluslararası örgütler ve İsrail’i destekleyen devletler cinayetlerin suç ortağıdır.” ” söz konusu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Filistin ve Gazze’ye destek amacıyla düzenlediği ‘Açık Hava Toplantısı’ adlı programa katılmak üzere Sivas’a geldi. İnönü Bulvarı’nda düzenlenen programda vatandaşlara seslenen Destici, Filistin’de tarihin en büyük trajedilerinden, katliamlarından ve soykırımlarından birinin yaşandığını belirterek, “Mazlum Filistin’in yanındayız. Masum kardeşlerimizin yanındayız. Karşısındayız. zalim terörist İsrail ve onu destekleyenler, olup bitenlere sessiz kalanlar.” “Uluslararası örgütler ve İsrail’i destekleyen devletler cinayetlerin suç ortağıdır. Yakın tarihin en büyük insanlığa karşı suçlarından biri Gazze’de işlenmektedir.”

‘İİT ÜYELERİ İSRAİL İLE İLİŞKİLERİNİ KESMELİ’

Alacakları tüm kararlar öncesinde ABD’den izin almak zorunda kalan Arap ülkelerini de kınadığını vurgulayan Destici, “Bugün Arap ülkeleri, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve Teşkilata üye olan tüm ülkeler. İslam işbirliğinden (İK) ‘bu katliamları durdurmalı ya da “İsrail ile ilişkilerimizi kesiyoruz” dedi. size petrol ve gaz sevkiyatını durduruyoruz.'”

‘TÜRKİYE’YE İSVEÇ’İN ÜYELİĞİ KONUSUNDA TAVSİYE ETMEK KUSURSUZLUKTUR’

NATO’yu da eleştiren Destici, “Ortadoğu’da sivilleri hedef alan, tehdit eden ve sivilleri hedef alan bir katliam yaşanırken, NATO Genel Sekreteri’nin sessiz kalması ve Türkiye’ye İsveç’in NATO üyeliği konusunda tavsiyelerde bulunması ahlaksızlık ve utanmazlıktır” dedi. NATO Genel Sekreteri’nin “İsrail-Filistin çatışmasında aktif rol alamayız” açıklaması, uluslararası bir güvenlik kurumunun iflasının kabulüdür. Ayrıca İsveç, İslam’ın kutsal mekanlarına saldırmaya devam ediyor. ve Müslümanlar, yani biz, durmadan, bunların önlenmesine yönelik hukuki tedbir ve düzenlemeleri yapmadan, özellikle teröre karşı düzenleme yapmadan, “Verilen sözler ve iradeler yerine getirilinceye kadar İsveç’in NATO üyeliği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tartışılıp kabul edilmemelidir.” Türkiye’ye yönelik organizasyonları eksiksiz olarak yerine getirilmektedir” dedi.

haber-kangal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu